147 ROOSEVELT ST

TITUSVILLE, Florida 32780 · Brevard County · Parcel 22 3510-51-2-13

$44 260
Assessed Value
$115 160
Market Value
Annual Tax
$19 260
Taxable Value
Ownership
OwnerCYR, STEVEN J
Mailing Address147 ROOSEVELT STREET TITUSVILLE FL 32780
Property Details
Year Built1952
Living Area1 220 sq ft
Lot Size7 405 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Just (Market) Value$115 160
Assessed Value$44 260
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 260